Druk, kolor, mandale

Naucz się rysować mandale! Z chęcią pokażę ci, jak zbudowałam kolorową mandalę, którą widzisz poniżej. Chociaż wygląda to na skomplikowane, to jest całkiem proste, gdy wiesz krok po kroku jak to zrobić!Możemy patrzeć na naturę, aby zobaczyć formy organicznych mandali, od kwiatów, pierścieni wewnątrz pnia drzewa, żwiru wrzuconego do stawu, muszli morskich i ślimaków. Tam, gdzie jest centralny punkt wyjścia, pozwalający na pojawienie się okrągłego wzorca, jest to w istocie początek i koniec mandali. Jest to dowód "kręgu" lub "zakończenia", promującego pokój i równowagę.

Tatuaże jako mandale są idealnym wzorem na ramię, rękę, a nawet nadgarstek. Często dobrze tuszowany, ostateczny wynik takiego tatuażu jest cudowny, i trudno nie spędzać godzin po godzinie rozważając szczegóły takiej pracy geometrycznej. Te skomplikowane projekty stawały się coraz bardziej wymagające w ostatnich latach i stopniowo powracają do świata tatuażów.

Mandala może być opisana jako rezydencja odpowiednich bóstw i ich wrót. Mandala piaskowa wywodzi się z tantrycznych nauk Buddy Shakyamuni. Mimo iż jest przedstawiona na płaskiej powierzchni, mandala jest w rzeczywistości trójwymiarowa, będąc boską rezydencją, której centrum znajduje się Avalokiteshvara, w otoczeniu bóstw jego otoczenia.

Pogaństwo: słońce, księżyc i ziemia są okrągłymi kształtami, więc ma sensu, aby religia animistyczna i pogańska używała mandali od początku dziejów. Często w mandali włącza się elementy takie jak koła, trójkąty lub kwadraty. W religiach celtyckich mandala jest często zaprojektowana z pięknych celtyckich węzłów lub elementów naturalnych.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Darmowe mandale i kolorowanki do wydruku

Inspirowanie kreatywnością - mandale

Psychologia Mandali